"

Blūza svētdienas Rokkafejnīcā 18.02

05.02.2018.

Rokkafejnīca turpina blūza koncertsēriju ar māksliniekiem no Somijas, Igaunijas un Vācijas

Latvijas 1. rokkafejnīca Vecrīgā turpina piedāvāt neparastu un augsti kvalitatīvu ārvalstu blūza mākslinieku koncertus. Pasākumu sērijā “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” 18. februārī Mārstaļu ielā 2/4 uzstāsies somu ģitārists Antti Alanko, ziemeļnieciski šarmanta dziedātāja no Igaunijas Kaisa Maria Ling kopā ar savu grupu “Kaisa Ling Thing” un par Vācijas mūziķi kļuvušais somu ģitārists un vokālists Pan Salmenhaara.

Antti Alanko ir somu ģitārists un komponists, kurš savu muzicēšanas stilu dēvē gan par finnish primitive guitar jeb somu primitīvo ģitāru, gan dark world music jeb tumšo pasaules mūziku. Anti izmanto gan fingerstyle, gan slide ģitārspēles manieri un akustisko ģitāru spēlē kombinācijā ar digitālām skaņas cilpām un dažādiem efektiem. Viņš vairāk zināms kā dueta “Devil Box” dalībnieks, bet šobrīd devies Eiropas tūrē, lai popularizētu savu pirmo soloalbumu “Minne mieleni pakenet?” jeb “Kur ir mans prāts?”, kas nāca klajā pērnā gada nogalē. Kā saka pats mākslinieks, tad viņš mūzikā meklē to “kaut ko”, kas nav izsakāms ar vārdiem vai parādāms ar attēliem. Stilistiski viņš ietekmējies no blūza, minimālisma un dažādu pasaules tautu tradicionālās mūzikas, taču rosina klausītājus savu mūziku uztvert kā brīvu improvizāciju, kas mainās atkarībā no konkrētās koncertvietas un sajūtas par to.

Kaisa Maria Ling ir dziedātāja, mūziķe un tulkotāja, nākusi no Sāremā salas un tagad dzīvo muzikālajā pilsētā Tartu. Tur viņa ir Tartu Blūza kluba biedre jau kopš 2011. gada, kad iemīlējās blūzā līdz ausīm. It īpaši pirmskara blūzā, kas ir viņas patiesā kaislība. Un vēl jo īpašāk – tieši pagājušā gadsimta 20. un 30. gadu tumšādaino šā stila lēdiju izpildītā mūzika, jo Kaisa sajūsminās par viņu drosmi, autentiskumu, humoru un dzīvesprieku. Runa ir par tādām vodeviļas blūza leģendām kā Mamie Smith, Lucille Hegamin, Ma Rainey, Ida Cox, Alberta Hunter, Ethel Waters un, protams, Bessie Smith. Attiecīgi Kaisa ir cītīgi izstudējusi šā stila mūziku un piedāvā tās pārlikumu mūsdienās. Viņai krietni palīdzējis Aapo Ilves, kurš pats ir lielisks mūziķis un augsti profesionāls tulks, kā rezultātā spēj ar pareizo garšu igauniski iztulkot tā laika blūza lēdiju atraktīvos dziesmu tekstus, kuros netrūkst nedz joku, nedz traģisma, nedz ļoti vitālas dzīvesziņas. Kaisas grupā spēlē trīs profesionāli mūziķi: kontrabasists Silver Sirp, bundzinieks Rait Ress un pianists Rene Paul. Grupa saucas “Kaisa Ling Thing”. Ar vārdu “thing” jeb “lieta” domāta Kaisas muzikālā kaisle, viņas “lieta”. Šobrīd grupa gatavo albumu un tā programmu tad arī būs iespējams dzirdēt Rīgā.

Pan Salmenhaara ir Vācijā dzīvojošs somu ģitārists un vokālists, kurš specializējies akustiskas ragtime jeb Piedmont stila blūza mūzikas izpildīšanā. Šis stils radies pagājušā gadsimta 20. gadu Misisipi deltas apkaimē, kad tādi country blūza ģitāristi kā Blind Lemon Jefferson, Blind Boy Fuller, Blind Blake, Big Bill Broonzy, Blind Willie McTell un Brownie McGhee ietekmējās no tolaik ļoti populārās ragtime un džeza mūzikas un sāka atdarināt pianistus, mēģinot spēlēt vienlaikus melodiju un basa partijas. Viņš dzīvo Berlīnē un ir atzīts solomākslinieks gan Vācijā, gan citās Eiropas valstīs. Agrāk Pans spēlējis tādās grupās kā “Jazz Partout”, “Swing du Nord”, “Pan’s Blues Band”, “Thin Pan Alley” un sadarbojies pat ar japāņu mūziķu grupu “Fujitsu Jazz Allstars”, uzstājoties arī prestižajā “Pori Jazz” festivālā Somijā.

Pasākumu sērija “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” (“Sundays Blues Festival at Rock Cafe”) ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Pasākumu sērija aizsākās jau 2017. gada pavasarī.

Koncertsērijas organizētājus patīkami pārsteidzis tās apmeklētāju vecuma diapazons – no tīņiem līdz pat cienījama vecuma kungiem un dāmām. Tas ļāvis secināt, ka blūzs ir iespējams visdemokrātiskākā mūzika, kas vieno visus Rokkafejnīcas potenciālos apmeklētājus. Pasākuma cikla viens no mērķiem ir dot iespēju visplašākajai klausītāju auditorijai regulāri apmeklēt spožu ārzemju un pašmāju mūziķu koncertus mājīgajā Reiterna nama atmosfērā, kur ir tehniski izcili aprīkota skatuve ar lielisku redzamību no jebkuras vietas zālē.

Blūzs ir viens no senākajiem populārās mūzikas stiliem. Ja džezs un roks Rīgā un Latvijā ir plaši pārstāvēts ar ikgadējiem festivāliem un koncertiem dažādos klubos, tad ar blūzu šobrīd ir citādāk un jaunā koncertsērija ir mēģinājums šo situāciju labot.

“Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” atbalsta Somijas vēstniecība, Igaunijas vēstniecība, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Koncerta sākums plkst 18.00. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs vai bilesuparadize.lv. Iepriekšpārdošanā to cena ir 8 eiro, pasākuma dienā Rokkafejnīcā – 12 eiro. Galdiņu rezervēšana – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai 26678555. 

Resursi:

Antti Alanko papildu foto: https://www.devilbox.fi/press-photos/

Kaisa Ling Thing papildu foto: http://bit.ly/2rSbGfB

Papildu informācija:

Antti Alanko: www.devilbox.fi

Kaisa Ling Thing: https://www.facebook.com/kaisalingthing/

Pan Salmenhaara: https://www.facebook.com/Pan-Salmenhaara-177950882249330/ un https://soundcloud.com/pan-salmenhaara

Kontakti:

Pēteris Selga, koncertsērijas organizētājs: 29777986, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Kaspars Zaviļeiskis, koncertsērijas komunikācija: 26593669, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

 ŠOVBIZNESA PUSDIENAS1112

 SEKO MUMS!

youtube

  Mārstaļu iela 2/4, Rīga
 
  
REZERVĀCIJĀM,

BANKETIEM UN

PAZAUDĒTAJĀM MANTĀM

+371 26678555

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.


INFORMĀCIJA PAR

PASĀKUMIEM

+371 25749433

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.